Soubory a orchestry

Dechový orchestr ZUŠ Sokolov

Orchestr vznikl v roce 1993 spojením dětského dechového orchestru ZUŠ Sokolov a několika členů Velkého dechového orchestru domu kultury v Sokolově, který ukončil svoji činnost. Několikrát se zúčastnil Mezinárodních festivalů dechových orchestrů v Brně, Praze a Ostravě s umístěním do 3. místa. V letech 2009, 2013 a 2015 úspěšně vystupoval na Mezinárodním hudebním festivalu v Lago di Garde v Itálii. Od roku 2006 spolupracuje s dechovým orchestrem ZUŠ Toužim. V roce 2009 obsadil takto spojený orchestr 3. místo na Mezinárodním festivalu mládežnických orchestrů v Neerpeltu (Belgie). Pravidelně vystupuje při různých příležitostech v Sokolovském regionu a v zahraničí. Řadu veřejných vystoupení uskutečňuje se skupinou mažoretek tanečního oboru ZUŠ Sokolov.

Taneční orchestr KOLBAND

Nápad postavit z žáků školy taneční kapelu vznikl v roce 2007 po úspěšném vystoupení na koncertě pro žáky sokolovských základních škol. Od té doby se v kapele vystřídalo víc jak 30 zpěváků a hráčů na různé hudební nástroje (bicí, elektrická kytara, basová kytara, klávesové a dechové nástroje). Kolband vystupuje pravidelně na velkých veřejných akcích, pořádaných nejenom Městem Sokolov, ale i dalšími organizacemi v regionu Ocenění získal na festivalu ZUŠKAPEL v Třebechovicích pod Orebem, v roce 2017 získal 1. místo v krajském kole soutěže ZUŠ.

Violoncellový soubor VCELLA

Tento, svým složením unikátní soubor, je jeden z nejúspěšnějších souborů školy. Vznikl v roce 2010 a hlavním důvodem pro jeho založení bylo, aby se mohly setkávat děti, které si spolu rozumějí a spojuje je zájem o hru na violoncello. V souboru hrají žáci, kteří se s hrou na violoncello teprve seznamují spolu s těmi, kteří již mají s hrou na violoncello bohaté zkušenosti a spolu se pak učí vzájemné zodpovědnosti, trpělivosti a v neposlední řadě toleranci. K vystoupení je soubor zván na různé veřejné akce v Sokolově a v regionu.

Houslový soubor

Houslový soubor má v repertoáru převážně hudbu populární, filmovou ale i klasickou a folklórní.

Soubor zobcových fléten

Soubor si k nastudování vybírá hlavně skladby z klasické literatury, ale dokáže zahrát i skladby moderní a populární.

Chcete se dozvědět více o ZUŠ Sokolov?

Pokračujte na podrobnější informace o oborech, které nabízíme,
nebo nás kontaktujte!