Pěvecké sbory

Přípravný pěvecký sbor CVRČCI

Do tohoto sboru jsou zařazováni zájemci z řad nejmladších dětí (5 – 7 let). Pomocí jednoduchých skladbiček se seznamují se základy sborového zpěvu. Díky výběru vhodného uskuteční během roku několik úspěšných vystoupení.

Dětský pěvecký sbor KOLIBŘÍCI

Do sboru jsou přijímáni děti zpravidla od 7 do 12 let. V repertoáru má připraveny jednoduché písně klasických i současných autorů mnohdy propojeny se zajímavou choreografií. Sbor během své existence získal několikrát první místa na krajských či národních festivalech. Pravidelně vystupuje na samostatných koncertech a při různých příležitostech v Sokolově a okolí.

Pěvecký sbor ZVONEK

Sbor vznikl v roce 1986. Čtyřikrát se zúčastnil prestižního Mezinárodního festivalu mládežnických sborů v belgickém Neerpeltu a vždy si přivezl 1. místo. Je několikanásobný vítěz krajské soutěžní přehlídky školních pěveckých sborů, 1. a 2. místa obsadil v Národní soutěži Zahrada písní Praha. V roce 2008 přivezl z Mezinárodního festivalu Slovakia Cantat v Bratislavě stříbrné pásmo. Dvakrát ročně pořádá spolu s dalšími pěveckými sbory školy samostatné koncerty pro sokolovskou veřejnost. Je spoluorganizátorem soutěžní přehlídky pěveckých sborů SOKOLOVSKÉ ZVONKOBRANÍ a svojí účastí se s dalšími sbory z regionu několikrát podílel na provedení České vánoční mše J. J. Ryby. Do svých řad přijímá nové zájemce od 12 do 18 let.

Chcete se dozvědět více o ZUŠ Sokolov?

Pokračujte na podrobnější informace o oborech, které nabízíme,
nebo nás kontaktujte!